2008. október 26., vasárnap

Vegetáriánus menü


A diétám második napján csak párolt zöldségeket ehettem, István nem volt itthon (bár ezeket ő is szívesen ette volna), tehát kreatívkodhattam kedvemre. Ebédhez

 Currys rizs párolt zöldségekkel készült.
A zöldségkörethez murkot, zellert és fokhagymát tisztítottam. Murokból egyet, zellerből egy felet, fokhagymából 3 nagyobbacska cikket. Az előző kettőt rudakra vágtam, a fokhagymát pedig kb. félcentis karikákra. Először a murkot dobtam a serpenyőbe a felforrósított olajra, pár percig így magában pároltam, majd mellékerült a zeller is. A fokhagymák cask később társultak velük, hogy minél kevesebbet veszítsenek az ízükből. Kb. 3x öntöttem alájuk egy-egy kortynyi vizet, csak épp, hogy ne égjenek az olajban, de pár perc alatt amúgyis készen voltak. Nem hagytam őket teljesen megpuhulni, csak olyan roppanós-puhák lettek. Csak egy pici sóval szórtam meg. Mindenesetre, Kriszta alig győzte magába gyömöszölni őket. Boróka is kapott belőlük, neki is szemmel láthatóan ízlett, de ő nem mérvadó, mert … bármit megeszik.




Provence-i krumpli padlizsánfasírtocskákkal

Ezt ettük vacsorára. Igaz, a krumpli elég lett volna 4 embernek is, a fasírtok viszont hamar elfogytak, pedig csak hárman voltunk, abból is két 3 éven aluli gyerek!
A krumplikat, kb. 12 közepes darabot meghámoztam és lapjára félbevágtam őket. Egy kistányéron sót, borsot (keveset – amúgy én borsból mindig nagyon keveset szoktam, tehát ki-ki ízlése szerint tegye), fokhagymagranulátumot és Provence-i fűszerkeveréket (azért sima rozmaring is megteszi, ah más nincs) vegyítettem, a krumplikat pedig vágott felükkel belemártottam. Sorbahelyeztem őket egy olívaolajjal megkent tepsibe, az ebédtől maradt fél zellert is felszeletelve közéhelyeztem és az egészet megszórtam a tányéron maradt fűszerkeverékkel. Alufóliával letakartam a tepsit és 30-40 percre a sütőbe tettem. Az utolsó 10-15 percen levettem a fóliát, hogy piruljon a tetejük is, bár tudom, hogy szinte fölöslegesen, mert az én leremnek (sütőmnek) nem süt szépen a felső része.

A fasírthoz a padlizsánt - kb. félkilónyi padlizsánhús volt (mi vinetának nevezzük, de ez a szó nem nagyon tetszik nekem, úgyhogy szívesebben használom a szép magyar nevét, a padlizsánt) hagytam kiolvadni (nyár végén tesszük el fagyasztóba, lesütve), majd két tojást ütöttem hozzá, só, bors, fokhagyma került bele, majd prézlivel/zsemlemorzsa együtt jól eldolgoztam. Aprócska, kb. 3-4 cm-es átmérőjű pogácsákat formáltam belőle és forró olajban kisütöttem.



3 megjegyzés:

  1. Na ez a padlizsan fasirt nagyon jol hangzik es jol is nez ki en is ki probalom meg a napokban!
    Agi

    VálaszTörlés
  2. Mit szólsz egy egszerű változtatáshoz, mint: Mit főzzek ma? a napló címének?
    kata

    VálaszTörlés
  3. Nahát Edith!

    Micsoda főzős blogot vezetsz itt titokban..legalábbis én lemaradtam a naplód indulásáról, most meg nem győzöm behozni a lemaradást és olvasni, tervezni, nyálat csorgatni..
    Gratulálok, mert nagyon színvonalas, ötletes. Esetleg még azt is megjegyezheted majd az elején vagy végén, ogy mennyire könnyű/bonyolult/macerás/pikk-pakk ételről van szó. Én mostanában csak az utóbbiakba fognék bele ha lehet.

    Puszillak és mégegyszer szívből gratulálok!!!

    VálaszTörlés