Sokat gondolkodtam a kivitelezésén. A krém adott volt, azon nem volt mit gondolkodnom, de nem tudtam, miylen formában oldjam meg. Sokáig úgy gondoltam, hogy tekercseket készítek, majd úgy járok el, mint a kislányom tortájánál, de végül, utolsó pillanatban, másképp cselekedtem: kerek piskótákat sütöttem, és sakktábla-szerűen töltöttem meg a krémmel.
Diplomatatorta sakktáblaszerűen, barna-fehér kivitelezésben
Hozzávalók:
a piskótához: 10 tojás, 16 evőkanál cukor, 4 csomag vaníliás cukor, 14 evőkanál liszt, 6 csapott evőkanál kakaó
a krémhez: 45 g zselatinpor, 2 dl langyos víz, 8 tojás, 25 dkg cukor, 3 csomag vaníliás cukor, 2 csomag tejszínízű pudingpor, 1 evőkanál liszt, 7,5 dl tej, 4 dl habtejszín
a locsoláshoz: 2 dl víz, 1 evőkanál cukor, 1 vaníliás cukor
a díszítéshez: 6 dl növényi tejszín, 2 evőkanál kakaó, 10 dkg étcsokoládé, 2 evőkanál olaj, 2-3 evőkanál forró víz, barna ostyavirágok
Elkészítése:
A piskóta hozzávalóiból sütünk 2 háromtojásos kakaós piskótát egy 26 cm átmérőjű tortaformában, illetve 2 kéttojásos kakaós piskótát egy 18-20 cm-es formában. Amikor kihűltek, egy nagy és egy kicsi piskótát kb. kétujjnyi vastag korongokra vágunk. (Ehhez különböző méretű tányérokat, csészéket, poharakat használhatunk. a nagyból 6 korongot, a kicsiből 4-et vágunk.)
A krémhez a zselatint beáztatjuk a vízbe. A tojásokat szétválasztjuk, a fehérjéket kemény habbá verjük a fele cukorral, a sárgáját pedig habosra keverjük a maradék cukorral, a pudingporral, a liszttel és a vaníliás cukorral, majd a tejjel simára keverve, sűrű pépet főzünk belőle. Langyosra hűtjük, belekeverjük a felolvasztott zselatint, majd a kemény tojáshabot is. Végül keményre verjük a habtejszínt, azt is a krémhez kavarjuk, majd teljesen kihűtjük.
Az egészben hagyott piskótát tálcára vagy tortástálra helyezzük, meglocsoljuk a vaníliás sziruppal, majd ráhelyezünk 3 korongot a nagyobbik piskótából. Így:
A krémet nagylyukú, csillagcsöves habzsákba töltjük, és belenyomjuk a korongok közötti részekbe, illetve a szélén lévő üres részre. Ezután a maradék három korongot ráhelyezzük oda, ahol az előző sorban a krém van, és ismét megtöltjük a közöttük lévő réseket krémmel.
Hasonlóan járunk el a kicsi piskótával is.
Az összerakásról sajnos csak ez a fotó készült, de kölcsönveszek Tortaimádó blogjáról egy fotót, ami jól illusztrálja a munkamenetet:
Amikor mindkét torta elkészült, hűtőbe tesszük 1-2 órára, hogy a krém teljesen megdermedjen. Végül a két tortát egymásra helyezzük, és kidíszítjük.
A díszítéshez a növényi tejszínt (kívülre nem mertem igazi tejszínt használni, nehogy megtréfáljon) kemény habbá verjük, majd kétfelé vesszük. A csokoládét darabokra törjük és 1 evőkanál olajjal együtt mikróban folyósra olvasztjuk. A kakaóport elkeverjük 1 evőkanál olajjal és 2-3 evőkanál forró vízzel, majd az olvasztott csokoládéval együtt a fele tejszínhabhoz keverjük. A kétféle színű habot csillagcsöves zsákba töltjük, és a tortát tetszés szerint díszítjük vele. A fehér részre végül barna ostyarózsákat tűzhetünk. A torta kereken 2,6 kg lett.
TORTÁK - 2013.
Csodásan néz ki
VálaszTörlésEdith, szívből gratulálok, ez nagyon szép lett!!! Ügyes vagy!
VálaszTörlésNagyon szép lett!!! :)
VálaszTörlésaz igen! micsoda türelem, de megérte, gyönyörű kompozició :)
VálaszTörlésNa ez nem semmi, tényleg van türelmed hozzá, csodaszép lett.
VálaszTörlésKöszönöm mindenkinek!:) Nem is volt annyira türelempróba, egy fondantos tortánál sokkal többet kell pepecselni. Csak óvatosan kell bánni a korongokkal, mert azok elszakadhatnak/törhetnek. Először készítettem ilyen sakktáblás tortát, de nem utoljára, az biztos!:)
VálaszTörlésGyönyörű lett a torta!!! A lányom szokott sakktáblás tortát sütni, bármilyen gyümölccsel nagyon finom!
VálaszTörlésHű de szép ez is, még nem láttam eddig!
VálaszTörlés