2012. február 27., hétfő

Tárkonyos, paradicsomos pulykaragu

Azt hiszem, pulykamellből lett volna az igazi ez az étel, de csak azért, hogy ne legyen annyi dolgunk a pulykacomb szálkátlanításával, az inak kiszedésével. De mivel nekem most pulykacombom volt, és valami mártásos, szaftos valamire vágytam, hát hozzáláttam kicsontozni és szálkátlanítani. Utána már pikk-pakk megvolt.



Tárkonyos, paradicsomos pulykaragu

Hozzávalók: kb. 70 dkg pulykahús, 1 nagy hagyma, 2 cikk fokhagyma, olaj, 1 teáskanál pirospaprika, 1/2 kávéskanál currypor, 1 teáskanál őrölt kömény, 2 evőkanál étkezési keményítő, 2-3 dl paradicsomlé, 2-3 evőkanál tejszín, só, bors, 2 teáskanál szárított vagy friss tárkony.

Elkészítése: A hagymát apróra vágjuk, és az olajon megdinszteljük. Rádobjuk a kockára vágott húst, és fehéredésig erős lángon pirítjuk. Megszórjuk pirospaprikával, curry-vel és őrölt köménnyel, majd felöntjük kevés vízzel, illetve sózzuk és borsozzuk. A folyadékot kicsinként pótolva a húst puhára pároljuk. Ekkor felöntjük paradicsomlével, beleszórjuk az aprított tárkonyt, felforraljuk, majd hozzáadjuk a tejszínnel és kevés vízzel elkevert keményítőt. Tetszés szerint vízzel hígítjuk, és jól kiforraljuk-besűrítjük. Friss kenyérrel, savanyúsággal tálaljuk. Húsnapon ehető.

FŰSZ - 2013.

2012. február 22., szerda

JÁTÉK!!!:)

A játékos kedvűek még épp csatlakozhatnak a Kifőztük és a Kossuth Kiadói csoport játékához. Semmi mást nem kell tenni, csupán rákattintani a linkre, ott lájkolni a kiadó oldalát https://www.facebook.com/kossuthkiado , és egy kommentet hagyni ennél a bejegyzésnél. Aki így tesz, annak nagy esélye  van arra, hogy a MA ESTI sorsoláson egy gyönyörű könyvet nyerjen, amelynek ez a borítója:
Úgyhogy, gyertek gyorsan, még van némi idő, így esély is a szerencsére!!!:)

2012. február 21., kedd

Fűszeres almakrémleves

A recept a januári KIFŐZTÜK magazinban jelent meg, ami innen LETÖLTHETŐ, itt meg LAPOZHATÓ. Igaz, hogy télies hangulatú, karácsonyi ízvilágú leveske, de ha kinézek az ablakon, még jó sok havat látok, és a csepegő "eszterhéj", meg a napsütés ellenére sem tudok tavaszra gondolni. Nagyon szerettem az idei telet, és bár nem ártana már egy kis meleg, egyáltalán nem szeretném elűzni a fehérséget!!! 
A leves jellegzetessége, hogy nincs benne tojás vagy tejtermék, vegán módon étkezők is készíthetik. 



Fűszeres almakrémleves

Hozzávalók 4 személyre:

1 teáskanál mézeskalácsfűszer
1 narancs héja
1 citrom
3 evőkanál méz
70 dkg alma
csipetnyi só

a tálaláshoz:
őrölt fahéj

Elkészítése: Felforralunk 4 dl vizet, beledobjuk a mézeskalácsfűszert, illetve a narancs- és citromhéjat. Kb. 5 percig főzzük, majd félretesszük. Meghámozzuk az almát, tetszés szerint feldaraboljuk, és citromlével ízesített vízbe tesszük, hogy ne barnuljon. A fűszeres levet átszűrjük egy másik edénybe, hozzáadjuk a mézet, a sót, 1-2 evőkanál citromlevet és 2 dl vizet, felforraljuk, majd amikor fölforrt, beledobjuk a feldarabolt almát. 5-6 percig főzzük, majd botmixerrel pürésítjük. Visszatesszük a lángra, ha szükséges, vízzel tovább hígítjuk, illetve mézzel édesítjük, és néhány perc alatt kiforraljuk. Tálaláskor fahéjat szórunk rá. Tésztanapon ehető.

2012. február 20., hétfő

Gyors zöldséges tészta 4.

A tésztaételek a végtelenségig variálhatók. Elveszünk vagy hozzáteszünk egy alapanyagot, kicseréljük valamelyik fűszert, és máris egy teljesen új, gyors, de annál finomabb ételt tehetünk az asztalra.



Kukoricás, olajbogyós tészta

Hozzávalók: 30 dkg szélesmetélt, 3 evőkanál olaj, 1 kb. 10 cm-es póréhagymadarab, 2 marék olajbogyó, 1 evőkanál ecetes csípős paprika vagy csili ízlés szerint, 4 púpozott evőkanál morzsolt csemegekukorica, 2 csapott evőkanál teljes kiőrlésű liszt, 2 dl paradicsomlé, 1,5 dl tejszín, só, bors, 1 teáskanál méz, citromlé.

Elkészítése: A tésztát enyhén sós vízben kifőzzük, leszűrjük, és forró vízzel leöblítjük. Hagyjuk lecsepegni. . (A szélestészta mellett nekem volt némi maradék főtt csigatésztám is, ezért a kettőt összevegyítettem.)
Az olajat felforrósítjuk, megdinszteljük rajta a póréhagymát, majd rádobjuk az ecetes csípős paprikát meg az olajbogyót, és 1-2 percig állandóan kavargatva pároljuk. Megszórjuk a liszttel, elkavarjuk, és felengedjük a paradicsomlével. Amikor besűrűsödött, hozzáadjuk a tejszínt is, illetve vízzel tetszés szerint hígítjuk tovább. Belekavarjuk a kukoricát is, jól kiforraljuk, majd sóval, borssal, mézzel és citromlével ízesítjük. Az elkészült mártásba beletesszük a lecsepegett tésztát, jól összekavarjuk, és már tálalható is.
Tésztanapon ehető.

KAL - 2018.

2012. február 18., szombat

Tejmentes palacsinta gyümölcsmártással

Nagylányom semmit sem kívánt enni. Lábadozott, de az étvágya még nem jött vissza. Próbálkoztam ezzel is, azzal is, majd megszületett a mentőötletem: palacsintát ennél? Felcsillantak szemei, és már helyeselt is. Azonnyomban indultam én is a konyha felé, és csak akkor "esett le" nekem, hogy tejet már másfél hete nem hoztunk, és az utolsó tojás(sárgájá)t rákentem előző nap a kalácsra...

No, de ha már megígértem, hogy palacsintát sütök, akkor fogok is, ha kell, hát megyek, és veszek üzleti tejet. De aztán gyorsan kombinálni kezdtem, és rájöttem, nincs miért elmenni a boltba, tej nélkül is megoldom annál is inkább, mert eszembe jutott, hogy tojás is van: 3 megmaradt tojásfehérje....



Tejmentes palacsinta narancsos meggymártással

Hozzávalók a palacsintához: 3 tojásfehérje, 15 dkg teljes kiőrlésű liszt, 20 dkg fehérliszt, csipetnyi só, 3-4 evőkanál olívaolaj, 1/2 kávéskanál szódabikarbóna, 4 pohár szénsavas ásványvíz; a gyümölcsszószhoz: 1,5 dl meggyszörp, 1,5 dl narancslé, 2 dl szénsavas ásványvíz, 1 tasak tejszínízű pudingpor, 1 ml rumaroma.

Elkészítése: A tojásfehérjét elkeverjük a liszttel, majd hozzáadjuk a sót, a szódabikarbónát meg az olívaolajat, végül pedig apránként az ásványvizet is, miközben állandóan kavargatjuk. Egy serpenyőbe egy csepp olívaolajat cseppentünk, majd beleöntünk egy merőkanálnyit a masszából, hagyjuk, hogy elterüljön (közben mozgatjuka  serpenyőt), és 1-2 perc alatt megsütjük. Ezután átfordítjuk (én dobálva szoktam, nekem sokkal egyszerűbb így, mint alányúlva, mert így sosem szakad ki), és a másik felét is sütjük kb. 1 percig. A műveletet megismételjük mindaddig, amíg a massza el nem fogy. Olajozni nem kell többet a serpenyőt, csupán legelső alkalommal. Kimérjük a meggyszörpöt és a narancslevet, majd odatesszük forrni. Amíg fölforr, a pudingport elkeverjük az ásványvízzel, és a gyümölcsléhez öntjük. Néhány perc alatt állandóan kavargatva jól kiforraljuk, majd félrevesszük a lángról. Belekeverjük a rumaromát, és félretesszük, hogy hűljön egy kicsit.
A megsütött palacsintákat megkenjük 1-2 evőkanálnyi gyümölcsszósszal, és feltekerjük. Tejet is lehet kínálni mellé. Mi most nem ittunk.
Tésztanapon ehető.

ÍZES-SZÍNES - 2012.


Savanyú zöldségleves gabonakeverékkel

Megkívántam a káposztalevet. És mivel 3 palack is várja felhasználását a kamrámban, hát eldöntöttem: levest ízesítek-savanyítok vele. Persze, miután jóllaktam vele "nyersen" is.:) A gabonamix pedig véletlenül került a levesbe. Kellett valami levesbetét, de a rizs(e)t már unom, a tészta ebbe nem talált, másfélével (csipetke, gombóc, grízkocka) pedig nem volt kedvem pepecselni. Így aztán fogtam a vegyes gabonapelyhes zacskót (búza-, árpa-, rozs- és zabpehely), jól belemarkoltam vagy kétszer, és már meg is volt a finom levesbetét.:)















Savanyú zöldségleves gabonákkal

Hozzávalók: 2-3 sárgarépa, 1-2 petrezselyemgyökér, 10 dkg zöldborsó, 10 dkg zöldbab (konzerv vagy fagyasztott - nekem ez utóbbi), 1/2 l káposztalé, 2-3 evőkanál tejföl, 2 maréknyi vegyes kabonapehely, 3 evőkanál olaj, só, ha még szükséges, aprított petrezselyemzöld.

Elkészítése: A sárgarépát és a petrezselyemgyökeret meghámozzuk, tetszés szerint daraboljuk, majd az olajon megdinszteljük. Rádobjuk a zöldborsót meg a zöldbabot, elkeverjük, majd felöntjük annyi vízzel, amennyi éppen ellepi. (Ha konzerv babból készül, akkor azt csak a végén kell hozzáadni.) Felforraljuk, és kis lángon addig főzzük, amíg a zöldségek meg nem puhulnak. Ekkor felöntjük káposztalével (ízlés szerint lehet többet vagy kevesebbet tenni), beledobjuk a gabonapelyhet, és felforraljuk. A tejfölt simára keverjük kevés forró lével, és visszaöntjük a leveshez. Jól kiforraljuk, ha szükséges, még sózzuk, végül pedig megszórjuk petrezselyemzölddel. Zöldség- vagy tésztanapon ehető.

KAL - 2018.

2012. február 17., péntek

Illatos, fűszeres sárgarépakrém - avagy 4Gyerek játéka

Alighogy elkezdődött az új év, 4Gyerek hatalmas lendülettel vágott bele, és rögtön az első hónapban játékot hirdetett. Nem nagyon szeretem a díjadogatós, kérdésekre válaszolgatós játékokat, de ami értelmes, és még szórakoztató is, azt bizony, igen. A játék lényege az, hogy egy véletlenül neked sorsolt blogról (persze, a résztvevők blogjai közül) elkészítesz egy ételt, a recepted posztolod a blogodon, és értesíted róla a játék kezdeményezőjét, aki a határidő lejárta után majd bejegyzésben összegzi a játékban résztvevő blogokat és a recepteket.

Nos, a véletlen nekem éppen Panna blogját szánta, és már rögtön az elején kinéztem magamnak egy tetsző receptet, a Marokkói sárgarépakrémet. Nagyon érdekesnek, izgalmasnak találtam, ugyanakkor kicsit féltem is attól, hogy a család hogyan fogadja. Nos, bebizonyult, hogy nagylányommal ketten vagyunk elkötelezett hívei a keleties ízeknek, mert mi jól belaktunk belőle. Kicsi lányom is evett egy kis szeletke sárgarépakrémes kenyeret, de egyszercsak letette a maradékot, és nem volt hajlandó többet harapni belőle. A férjem? Hát ő is éhes volt, ezért éppenséggel bevágott két nagy szelettel belőle, de a végén azért megkérdezte, hogy ugye nem lesz túl gyakran ilyen kencefice?:D:D:D Nem kell búsulni: ugyanezt mondta a minap is, amikor almás csirkecurry volt vacsorára. Ettől függetlenül én állítom, hogy aki szereti a keleti ízeket, annak mindenképpen ízleni fog ez a finom kennivaló, és én biztos, hogy készítem még. Köszönöm, Panna!:)

A hozzávalók mennyiségét nem tartottam be 100%-osan, mert az még nekem is túl fűszeres lett volna, illetve fokhagymaport használtam a fokhagyma helyett (a frisset nehezen bírja a gyomrunk), de amúgy nem nagyon volt miben eltérni a recepttől.



Illatos, fűszeres sárgarépakrém

Hozzávalók: 50 dkg sárgarépa, 1 teáskanál fokhagymapor, 1/2 teáskanál fahéj, 1/2 teáskanál gyömbérpor, 1/2 teáskanál őrölt kömény, 1 teáskanál pirospaprika, 3 evőkanál olívaolaj, só, citromlé ízlés szerint.

Elkészítése: A sárgarépát meghámozzuk, és vízben puhára főzzük, vagy feldaraboljuk, és 2 evőkanál olívaolajon, kevés vizet aláöntve megpároljuk. Ezután tálba tesszük, hozzáadjuk a fűszereket, és botmixerrel pépesítjük. Sózzuk, elkeverjük benne a maradék olívaolajat, és citromlével ízesítjük. Langyosan és kihűtve egyaránt finom, bár tény, hogy másnap sokkal intenzívebbek voltak az ízek. Mi félbarna kenyérrel ettük, koktélparadicsom és fekete olajbogyó társaságában. És persze, citromos tea is járt mellé. Zöldségnapon, tésztanapon egyaránt fogyasztható.

ÍZES-SZÍNES - 2012.

2012. február 16., csütörtök

Spenótfőzelék krumpliropogóssal

Ha fagyasztott spenótból készül (amiből én is készítettem), akkor egy eléggé gyorsan elkészíthető fogás olyan napokon, amikor aztsemtudommármitisfőzhetnékmegint. Ezzel a krumpliropogóssal tálalva még a férjem sem húzta az orrát, pedig a spenótot inább csak nyersen, salátában szereti.




Spenótfőzelék mogyorós krumpliropogóssal

Hozzávalók a főzelékhez: 50 dkg fagyasztott spenótpüré vagy kb. 75 dkg friss spenót, 2 evőkanál liszt, 3-4 dl  tej, 3-4 evőkanál tejföl, 3-4 cikk fokhagyma, só, citromlé; a krumpliropogóshoz: 3-4 krumpli, 1 tojás, 2 maréknyi pörkölt sós mogyoró, 2-3 cikk fokhagyma vagy 1 teáskanál fokhagymapor, só, bors, zsemlemorzsa, olaj.

Elkészítése: A krumplit meghámozzuk és sós vízben puhára főzzük. (Héjában is meg lehet főzni.) Amíg a krumpli fő, egy lábosba tesszük a fagyasztott spenótot, kevés vizet öntünk rá, és addig főzzük, amíg a spenóttömb megolvad, szétesik. Néha fordítsuk meg, hogy mindkét oldala olvadhasson, és ne kapjon oda. Ahogy a spenót megolvadt, attól kezdve még kb. 5 percig főzzük, miközben hozzáadjuk a zúzott fokhagymát, és megsózzuk. A lisztet simára keverjük a tejjel, és behabarjuk vele a főzeléket. Végül a tejfölt elkeverjük kevés főzelékkel, ezt is a főzelékhez adjuk, és jól kiforraljuk. Sóval, citromlével ízesítjük. A főtt krumplit még melegen villával áttörjük, hozzáadjuk a tojást, a durvára darált mogyorót meg a zúzott fokhagymát, ízlés szerint sózzuk és borsozzuk, majd annyi zsemlemorzsát dolgozunk bele, hogy jól formázható, de nem túl kemény masszát kapjunk. Kis golyókat formázunk belőle, meghempergetjük zsemlemorzsában, és forró olajban szép aranysárgára sütjük őket. A spenótfőzelékkel tálaljuk.

FF - 2013/4

2012. február 15., szerda

Juhtúrós krumplikrémleves

A KIFŐZTÜK magazin februári számában jelent meg. A legfrissebb szám itt LAPOZGATHATÓ, innen pedig LETÖLTHETŐ.  





Juhtúrós krumplikrémleves

Hozzávalók 4 személyre:

5 kisebb krumpli
2 dl tejföl vagy tejszín
15-20 dkg juhtúró
szerecsendió
citromlé
15 dkg császárszalonna
1 evőkanál olaj

Elkészítése:
A krumplit meghámozzuk, és főni tesszük kb. 2 l enyhén sós vízben. A szalonnát vékony csíkokra vágjuk, és az olajon ropogósra sütjük. Amikor a krumpli megpuhult, botmixerrel pürésítjük, majd hozzáadjuk a kevés forró lével elkevert tejfölt vagy tejszínt, és felforraljuk. Ekkor belemorzsoljuk a juhtúrót, és állandóan kevergetve még 1-2 percig főzzük. Ha szükséges, kevés vízzel hígíthatjuk, majd ismét kiforraljuk. Citromlével és szerecsendióval ízesítjük. A ropogós szalonnacsíkokkal tálaljuk.

Megjegyzés: a sóval vigyázni kell, mert a túró elég sós lehet. 

2012. február 13., hétfő

Citromos, gyömbéres bárány

Citromos, gyömbéres bárány

Hozzávalók: 1 báránycomb, só, durvára őrölt bors, 1 citrom, 2-3 cm-es friss gyömbér, 2-3 dl húsleves

Elkészítése:
A húst megmossuk, levagdossuk róla az oda nem illő zsiradékot, hártyákat, majd szárazra törölgetjük. Bedörzsöljük sóval meg borssal, és tűzálló edénybe fektetjük. A gyömbért meghámozzuk, és apróra vágjuk, a citromot forró víz alatt jól megsikáljuk, és karikára vágjuk. A bárányra szórjuk a felaprított gyömbért, befedjük a citromkarikákkal, aláöntjük a húslevest, az edényt lefedjük, és forró sütőbe toljuk 1-1,5 órára. Az utolsó 10-15 percben fedő nélkül sütjük, hogy szép pirosra süljön. Tálalhatjuk hagyományosan krumplipürével, de valamilyen különlegesebb körettel is kipróbálható, pl. zöldborsópürével és tejszínes sárgarépával

EK - 2011/4

2012. február 11., szombat

Szarvasropogós csíki mártással

Az elmúlt hétvégén ismét találkozót tartott az Erdélyi konyha szerkesztőcsapata, melynek ezűttal mesés helyszínt biztosított az ivói Honor Villa. A régi vadásztanyák hangulatát idéző villát a mai kor minden modernségével felszerelték, és tökéletes helyszíne egy kis téli kikapcsolódásnak. Albert András házigazda jóvoltából két gyönyörűszép napot töltöttünk el Ivóban. A csapatépítő hétvége azonban nemcsak a szórakozásról szólt, hanem a "kemény munkából" is kivettük a részünket: főztünk és fotóztunk, no meg ettünk. És ha figyelembe vesszük, hogy két nap alatt lefőztünk 13-féle komplett fogást, plusz még hozzájöttek a Honőr Vadhús késztermékei (különféle kolbászok, pastramik, virsli), a kemény munkát már rögtön nem is kell idézőjelbe tenni. Abból, amit ott főztünk, néhány fogást már megmutattam, a többit pedig majd megtaláljátok a márciusi Erdélyi konyhában, illetve az Erdélyi konyha húsvéti különszámában...
A fotózásban Gyugyi Péter, a Gusto és a Nők lapja konyha magazinok fotósa volt segítségünkre, ő irányított, vezetett be bennünket a gasztrofotózás rejtelmeibe. Azért Pálinkás Norbert, a TV Paprika producere sem rejtette véka alá fotózással kapcsolatos javaslatait, sőt kétféle főztjét is élvezhettük.

Kétfős csapatokra osztva, mindenki két-két fogást készített. Én Jutkával kerültem párba, a Süssünk-főzzünk valamit blog tulajdonosával, és Fortuna két isteni fogást rendelt nekünk elkészítésre: Mangalicacomb vadászné módra, és Szarvasropogós csíki mártással. Minden szerénység nélkül elmondhatom, hogy isteni lett mindkettő, sőt, a szarvasropogósnak olyan keletje volt, hogy mire tálalni kellett, egyetlen darab árválkodott az edényben, amibe kiszedtük. Még jó, hogy a fotózáshoz félretettem néhányat...



Szarvasropogós csíki mártással

Hozzávalók: 1,2 kg darált szarvashús, só, bors, gyömbér, 10 dkg vaj, 3 evőkanál liszt, 3-4 dl tej, zsemlemorzsa, olaj, só; a panírozáshoz: 3 tojás, liszt, zsemlemorzsa; a mártáshoz: 2 tojás, 4 dl olaj, 1 evőkanál mustár, 2 közepes főtt cékla, 15 dkg főtt gomba, 1 kis fej lila hagyma, 1 nagyobbacska alma, tejszín vagy tejföl, só, citromlé.

Elkészítése: A vajat felolvasztjuk, beleszórjuk a lisztet, majd miuttán kihabosodott, felöntjük a hideg tejjel, és jól kiforraljuk. A húst összegyúrjuk sóval, borssal és gyömbérporral, hozzáadjuk a besamelmártást, majd annyi zsemlemorzsát gyúrunk hozzá, hogy jól formázható, de nem túl kemény masszát kapjunk. Végül nedves kézzel kolbászkákat formálunk belőle, lisztbe, felvert tojásba és zsemlemorzsába forgatjuk őket, majd forró olajban aranybarnára sütjük.
A mártáshoz félperces majonézt készítünk a tojásból, az olajból és a mustárból, majd hozzáadjuk a finomra reszelt és levétől kiszorított céklát meg almát, illetve az apróra vágott gombát meg lila hagymát. Végül tejföllel vagy tejszínnel hígítjuk a kívánt sűrűségűre, illetve sóval és citromlével ízesítjük.

EK - 2012/3

2012. február 10., péntek

Néhány finomság, amit az elmúlt hétvégén ettünk

Az első "fogást" kivéve mindent mi - azaz az Erdélyi konyha gasztromagazin szerkesztőcsapata - főztünk. Bár ez csak szelíd töredéke annak, amit összesen elkészítettünk, és persze .... meg is ettünk.:)

Szarvas színhúsból készült virsli kétféle tormával, mustárral

Gulyásleves mangalicacombból

Mangalicacomb vadasan, arany krumplival

Szarvasropogós csíki mártással

Vaddisznószelet óvári módra, fűszeres körtével és zöldborsmártással



2012. február 8., szerda

KIFŐZTÜK - az újságárusoknál



Végre, végre, végre! A lelkes, önzetlen munkának, a kitartásnak, a magasra tett mércének végre megvan a gyümölcse is: a Kifőztük gasztromagazin ezentúl az újságárusoknál is kapható!!! Ma, február 8-án, és mostantól kezdve minden hónap második szerdáján az eddig csupán online forgatható gasztroújság nyomtatásban is kapható lesz a mintegy 170.000 példányban megjelenő Népszabadság napilapban, havi gasztromellékletként. Csak gyorsan, talán még akad egy-két szám valahol!:)

2012. február 7., kedd

Gulyásleves hús nélkül

Nem muszáj mindig húst hússal enni. És ez nem jelenti azt, hogy akkor éhezni kell, sőt! Hagyományos ízvilágú, laktató leves-egytálétel:



Gulyásleves hús nélkül

Hozzávalók: 50 dkg krumpli, 2-3 sárgarépa, 1 nagyobb petrezselyemgyökér, 1 kis zellergumó vagy 2 zellerszár, 2 hagyma, olaj, 2 teáskanál pirospaprika, só, bors; a galuskához: 1 tojás, pici só, 7-8 dkg liszt

Elkészítése: A zöldségeket megtisztítjuk, majd a hagymát és a szárzellert szeletekre, a többi zöldséget pedig kockára vágjuk. Kevés olajon megdinszteljük a hagymát, megszórjuk pirospaprikával, és rögtön felengedjük kevés vízzel. A krumpli kivételével rádobjuk a zöldségeket, és felöntjük annyi vízzel, hogy jól ellepje őket. Sóval és borssal ízesítjük. Felforraljuk a levest, majd jó 10 percig főzzük, mielőtt beletennénk a krumplit is. Végül addig főzzük, amíg minden meg nem puhul. Közben a tojást összegyúrjuk kevés sóval és a liszttel, a masszát vágódeszkára simítjuk, és amikor a zöldségek megfőttek, egy kés segítségével galuskákat szaggatunk belőle a levesbe. Addig főzzük még, amíg a galuskák feljönnek a leves tetejére. 

TIPP: Tejföllel is behabarhatjuk, illetve tálaláskor adhatunk mellé tejfölt.

KAL - 2012

2012. február 1., szerda

Sokmagvas sült krumpli

Finom és laktató. Köretként és önmagában is. Szép pirosra sül, bár a végtermékről fotóm nincs.:P Zöldségnapon valamiylen friss salátával vagy savanyú káposztával kitűnő, ízletes fogás. Mennyiségeket nem írok, hiszen bármekkora mennyiségből készíthető, de számítani kell arra, hogy sok fogy belőle. :)



Sokmagvas sült krumpli

Hozzávalók: krumpli, magvak (pl. tökmag, napraforgómag, lenmag, szezámmag), rózsabors, petrezselyemzöld, só, bors, olaj.

Elkészítése: A krumplit meghámozzuk, hasábokra vágjuk, és egy tálba tesszük. Alaposan megsózzuk, megborsozzuk, meglocsoljuk (olíva)olajjal, és megszórjuk a magvakkal mega  rózsaborssal. Kézzel jól átforgatjuk, majd sütőpapírral bélelt tepsibe borítjuk. Rászórjuk az apróra vágott petrezselyemzöldet, aláöntünk max. 1 dl vizet, lefedjük alufóliával, és forró sütőbe toljuk. 30-35 percig sütjük alufóliával, majd levesszük a fóliát és rápirítunk a tetejére. Önmagában és köretként is nagyon finom és mutatós. Bármilyen saláta, savanyúság illik mellé.

KRUMP. - 2015.